Detektivs_Snipis_2_fragments.pdf

Marians Orloņs, Ježija Fļisaka ilustrācijas, Detektīvs Snīpis un nolaupītāji, Pētergailis, 2020, 64 lpp
No poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode

Izdevniecība Pētergailis ir uzsākusi populārā poļu bērnu rakstnieka Mariana Orloņa grāmatu sērijas “Detektīvs Snīpis” izdošanu latviešu valodā. Pirmā sērijas grāmata “Detektīva Snīpja pēdējā dēka” lasītājus iepazīstina ar detektīvu Snīpi un viņa uzticamo palīgu – sunīti Kubu, kā arī ar pirmā nozieguma izmeklēšanu.
Otrā sērijas grāmatā “Detektīvs Snīpis un nolaupītāji” atklās mazajiem lasītājiem kā detektīvs Snīpis izmeklēs sava uzticamā palīga – sunīša Kubas pazušanu.
Ambrozijs Snīpis un viņa suns Kuba ir nešķirams tandēms, kurš atrisina par vispiņķerīgākos
noziegumus. Taču ko lai iesāk pensionēts detektīvs, ja uzcītīgais draugs kādu laiku nav mājās?
Kā lai uzzina, kam ienācis prātā pastrādāt noziegumu pret pašu detektīvu? Šos un citus jautājumus
varēs gan uzdot, gan līdz ar Snīpi risināt arī lasītāji Latvijas pilsētās un pilsētiņās. Abiem draugiem
atkal ir jāsatiekas, lai detektīvs un viņa suns varētu priecīgi baudīt atpūtu, - vai iesaistīties jaunos
piedzīvojumos kopā.
Šī grāmata ir iecienīta poļu bērnu lasāmviela jau kopš septdiņdesmitajiem gadiem - patlaban Ambrozijam Snīpim bērni mēdz jautāt, kāpēc viņš, šķetinot noziegumus, neliek lietā mobilo telefonu ar visām tā lietotnēm... "Ir lietas, ko var izdomāt tikai sirma vīra - vai allaž jauna suņa prāts!" - tā viņš mēdz pasmaidot atbildēt šī laika lasītkārajiem bērniem, aicinot tos līdzi detektīva gaitās.


Rakstnieks Marians Orloņs ( 1932-1990) sarakstījis daudz populāru darbu bērniem un jauniešiem. Viņa smalkā humora izjūta un aizraujošie sižeti padarījuši detektīva Snīpja grāmatu sēriju par dižpārdokli ne vien Polijā, bet arī daudzās citās valstīs,kur izdoti tulkojumi. Autors par mūža ieguldījumu literatūrā saņēmis augstākos literāros apbalvojumus,arī prestižo Polijas Ministru kabineta balvu.

Ježijs Fļisaks ( 1930-2008) – ir labi pazīstams poļu mākslinieks, grafiķis,ilustrators, satīrisku zīmējumu autors. Viņš ilustrējis vairāk nekā 70 grāmatu bērniem un pieaugušajiem un saņēmis daudz prestižu apbalvojumu.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Polijas Grāmatu institūts.