Izdevniecība “Pētergailis” ir dibināta 1990. gadā, kad Tautas frontes Iekšrīgas (Centra) rajona nodaļas laikraksta „Pētergailis” radošais kolektīvs nolēma izdot arī grāmatas, galveno uzmanību veltot uzziņu, mācību, bērnu un latviešu oriģinālliteratūras izdošanai.Šobrīd viena no izdevniecības galvenajām prioritātēm ir mācību literatūras izdošana, vienlaikus meklējot jaunas un radošas idejas, kas mācību grāmatas padara aizraujošas un interesantas gan skolēniem, gan skolotājiem.

 

„Pētergaiļa” rīkotajā ikgadējā mācību literatūras konkursā „Izglītība – mūsu svētavots” gadu no gada piedalās daudzi Latvijas un ārzemju autori.

Grāmatu tematisko loku izdevniecība ir paplašinājusi ar biogrāfiskās prozas sēriju „Latvijas laikazīmes”, kurā izdotas grāmatas par diriģentu Leonīdu Vīgneru, arhitektu Gunāru Birkertu, dzejnieci Māru Zālīti, Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu un kuru turpina Gundegas Repšes grāmata par Ojāru Vācieti.

Īpašu lasītāju atsaucību ir izpelnījušās „Pētergaiļa” izdotās Lijas Brīdakas un Ojāra Vācieša mīlas dzejas izlases, savukārt literatūras „gardēži” novērtēs dzejas izlases četrās valodās – Māra Čaklā „Desmit mīlas dziesmas Rīgai” latviešu, krievu, angļu un vācu valodās un Ivara Ivaska „Baltijas elēģijas” latviešu, angļu, lietuviešu un igauņu valodās.

Grāmata ”Baltijas elēģijas” ir nominēta pasaules skaistāko grāmatu konkursā Frankfurtē un Leipcigā, izdevniecība regulāri piedalās arī  Latvijas grāmatu mākslas konkursos, kuros jau vairākus gadus „Pētergaiļa” grāmatas ir laureātes un grāmatu noformētāji ieguvuši gada mākslinieka titulu.

„Pētergailis” ir viens no nedaudzajiem apgādiem, kura izdotās daiļliteratūras klāstā lielu īpatsvaru ieņem latviešu dzejas, prozas un bērnu grāmatas.

„Pētergaiļa” izdotā grāmata I. Bites „Latvijas balets” ir nozīmīgs devums Latvijas kultūrā gan ar savu izcilo māksliniecisko ietērpu, gan ar to, ka ir vienīgais tik plašais pētījums par Latvijas baletu, kas bagātīgi ilustrēts ar unikālu foto materiālu.

Lielo mūzikas balvu un Spīdolas balvu 2003. gadā saņēmis eleganti izdotais Z. Gailītes darbs „Par Rīgas mūziku un kumēdiņu spēli”. Ne mazāk krāšņa un informatīva ir autoru kolektīva sarakstītā un bagātīgi ilustrētā grāmata „Latvijas mākslas vēsture”. Vairāku grāmatu izdošanu ir atbalstījusi arī Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds, tādējādi apliecinot izdevniecības „Pētergailis” grāmatu aktualitāti un radošo kvalitāti.

0
0.00